Ile kosztuje pompa ciepła i po ilu latach się zwraca?

Zastanawiasz się nad inwestycją w pompę ciepła? Część osób niechętnie podchodzi do tego zagadnienia, ponieważ przeszkodą może być cena pompy ciepła. Zanim jednak wybierzesz alternatywę, sprawdź, jakie korzyści niesie ze sobą używanie pompy ciepła oraz kiedy możesz liczyć na zwrot poniesionych kosztów.

Cena pompy ciepła będzie zmieniała się w zależności od wybranego rozwiązania.

Podstawowa pompa ciepła to koszt ok. 30 000 złotych. W przypadku gruntowej pompy ciepła cena wzrasta z powodu konieczności wykonania kosztownych odwiertów. Cena pompy ciepła będzie również różniła się w zależności od złożoności całego systemu. Choć nie są to małe pieniądze, pompa ciepła do ogrzewania wody jest bardzo tanim w eksploatacji rozwiązaniem.

Po ilu latach zwraca się zakup pompy ciepła?

Martwisz się, że pompa ciepła zacznie przynosić oszczędności dopiero po kilkunastu latach? Niesłusznie – choć początkowe wyliczenia zakładają, że pompa ciepła do ogrzewania wody to rozwiązanie wymagające dużego kapitału początkowego, to jednak techniki nowoczesnego ogrzewania są coraz tańsze i bardziej dostępne. Zwróć uwagę również na stale wzrastające ceny alternatywnych sposobów ogrzewania.

Pompy ciepła to najbardziej ekonomiczny sposób ogrzewania.

Wykorzystanie występującego w gruncie, wodzie lub powietrzu ciepła sprawia, że koszt codziennej eksploatacji jest wyjątkowo niski – zarówno zimą, jak i latem. Sprawność energetyczna jest także wyższa niż przy korzystaniu z tradycyjnych kotłów do spalania gazu lub oleju opałowego. Stale rosnące ceny paliwa opałowego sprawiają, że pompy ciepła wymagające jedynie niewielkiego zużycia energii elektrycznej są świetną alternatywą.

Postaw na odnawialne źródła energii.

Techniki nowoczesnego ogrzewania są nie tylko tanie w eksploatacji, ale również dbają o środowisko naturalne. Korzystając z pompy ciepła oszczędzasz zasoby naturalne oraz nie zanieczyszczasz środowiska, co również ma niebagatelne znaczenie. Postaw na ekologiczne i ekonomiczne rozwiązanie.

Zobacz więcej na http://www.broetje.pl/kategoria-produktu/rodzaj/pompy-ciepla/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *