kocioł

Kocioł z podgrzewaczem – rozwiązanie dla domu jednorodzinnego

Kocioł z podgrzewaczem to wygodna propozycja zwłaszcza dla domów, w których kotłownia jest niewielka. Dlaczego warto zainwestować w takie rozwiązanie?

Kocioł z podgrzewaczem to oszczędność miejsca.

Jeśli zdecydujesz się na tego rodzaju kotły, nie musisz dodatkowo wstawiać w kotłowni urządzenia do podgrzewania wody – kocioł z podgrzewaczem zapewnia ciepłą wodę do bieżącego użytkowania oraz podgrzewa wodę do kaloryferów. Nie potrzebujesz zatem dodatkowego podgrzewacza do wody używanej do mycia.

Wybierając kotły z podgrzewaczem oszczędzasz także pieniądze.

Dzięki zastosowaniu takiego wariantu masz możliwość kontroli nad wydatkami na ogrzewanie domu oraz wody. W okresie grzewczym są one oczywiście wyższe, jednak latem kotły tego rodzaju pozwalają na szybkie ogrzewanie wody. Warto zdecydować się na kotły warstwowe, w których ciepła woda oddzielona jest od zimnej jedynie cienką blachą, więc wymiana ciepła odbywa się błyskawicznie.

Kotły z podgrzewaczem będą najlepszym rozwiązaniem dla niewielkich domów.

Jeśli zastanawiasz się nad montażem kotła z podgrzewaczem, weź pod uwagę wielkość domu. Jeśli posiadasz więcej niż jedną łazienkę, takie rozwiązanie może być niewystarczające. Taki kocioł nie wystarczy również, jeśli posiadasz wannę z hydromasażem – w takim wypadku wymagany jest o wiele większy pojemnik. Jeżeli w Twoim domu zużycie wody jest duże, kocioł z podgrzewaczem może być zbyt mały. Sprawdź także, jak długa jest droga od zasobnika do źródeł ujścia ciepłej wody. W przypadku dużej odległości ciepła woda w kranie pojawi się dopiero po kilkunastu sekundach.

Wybierz kocioł z podgrzewaczem przepływowym, jeśli zależy Ci na czasie.

W systemie kotła dwufunkcyjnego z zasobnikiem warstwowym ciepła woda jest przygotowywana przez podgrzewacz przepływowy. Dzięki temu nie musisz martwić się koniecznością wcześniejszego nastawiania wody do podgrzania – już po kilku minutach w kranach pojawi się ciepła woda. Ma to związek z budową kotła, w którego górnym zasobniku woda jest cieplejsza. W tradycyjnym podgrzewaczu pojemnościowym konieczne jest ogrzanie całej jego zawartości, co może potrwać do kilkunastu minut w zależności od mocy kotła. Zobacz więcej na http://www.broetje.pl/kociol-dwufunkcyjny-jednofunkcyjny-podgrzewaczem/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *