dom

Kocioł z zasobnikiem czy bez – na które rozwiązanie kiedy warto się zdecydować?

Planujesz kompleksowy remont? Możesz zdecydować się na kocioł z zasobnikiem lub bez – obydwa te rozwiązania mają zarówno zalety, jak i wady.

Kotły z zasobnikiem i bez – czym się od siebie różnią?

Kocioł z zasobnikiem to rozwiązanie, które umożliwia ogrzewanie domu i jednocześnie samodzielnie podgrzewa wodę użytkową. Z kolei kocioł jednofunkcyjny dostarcza ciepło używane w instalacji grzewczej. Kotły jednofunkcyjne również pozwalają na podgrzewanie wody, jednak w tym wypadku konieczna jest instalacja dodatkowego zasobnika pojemnościowego na ciepłą wodę.

Dlaczego kocioł z zasobnikiem jest dobrym rozwiązaniem?

Jeśli nie masz zbyt wiele miejsca na instalację dużego kotła lub dodatkowego zasobnika, kocioł z zasobnikiem będzie najlepszym rozwiązaniem. Zwróć też uwagę na to, że kotły z zasobnikiem podgrzewają wodę tylko wtedy, kiedy jest pobierana, dlatego ten rodzaj kotłów zapewnia minimalne straty ciepła.

Jakie są minusy posiadania kotła z zasobnikiem?

Aby kocioł mógł efektywnie dostarczać ciepłą wodę, w obrębie domu lub mieszkania nie powinno znajdować się zbyt wiele punktów poboru ciepłej wody. Doskonale sprawdzi się w domu z jedną kuchnią i łazienką lub z dwiema łazienkami o niewielkim zapotrzebowaniu na ciepłą wodę (np. toaleta z umywalką i łazienka z natryskiem zamiast wanny).

Nowoczesny kocioł bez zasobnika bez problemu pozwala na podgrzewanie wody.

Jeśli zdecydujesz się na nowoczesny kocioł, zewnętrzny zasobnik nie będzie problemem. Dzięki kompleksowemu wyposażeniu kotła wystarczy podłączenie dodatkowego podgrzewacza wody, by móc ogrzać dom oraz jednocześnie zapewnić dostęp do ciepłej wody użytkowej. Przy odpowiedniej wielkości zasobniku możesz zdecydować się na mniejszy kocioł, którego duża sprawność będzie umożliwiała zmniejszenie liczby załączeń.

Wybierz nowoczesne rozwiązanie dopasowane do Twoich potrzeb.

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na kocioł z zasobnikiem lub bez, wybierz nowoczesne urządzenia. Zyskujesz w ten sposób bezpieczeństwo oraz niezawodność, a jednocześnie oszczędzasz pieniądze. Nie warto w nieskończoność naprawiać starego pieca – wybierz nowy i kompleksowo wyposażony kocioł i zyskaj bezproblemowy dostęp do ciepłej wody. Zobacz więcej na http://www.broetje.pl/kociol-dwufunkcyjny-jednofunkcyjny-podgrzewaczem/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *