salon podłoga

Ogrzewanie podłogowe a pompa ciepła

Planujesz instalację pompy ciepła? Specjalnie zaprojektowany system łączący dolne i górne źródło ciepła pozwala na wykorzystywanie energii z odnawialnych zasobów. Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, przygotuj projekt ogrzewania całego domu, by uniknąć niespodzianek.

Jaki rodzaj ogrzewania najlepiej sprawdzi się przy pompach ciepła?

Najwygodniejszą propozycją jest ogrzewanie podłogowe. To złożony system zasilany wodą o temperaturze do 55 stopni. Umieszczony pod podłogą, zapewnia ogrzewanie całego domu i jest wydajniejszy od ogrzewania za pomocą tradycyjnych grzejników. Ze względu na swoją budowę jest szczególnie polecane posiadaczom pomp ciepła.

Pompa ciepła i ogrzewanie podłogowe pozwalają na minimalizowanie kosztów eksploatacji.

Jeśli zdecydujesz się na ogrzewanie podłogowe, dzięki specjalnym projektom możesz wykorzystywać zróżnicowanie temperatury dolnego i górnego źródła. To sprawia, że cały system dobrze współpracuje ze sobą w temperaturze poniżej 55 stopni. Jeśli zdecydujesz się na włączenie do systemu tradycyjnego grzejnika, koszty eksploatacji wzrosną.

Zaplanuj ogrzewanie podłogowe jeszcze na etapie tworzenia projektu.

Jeśli planujesz budowę domu, zastanów się wcześniej nad ogrzewaniem podłogowym. Jest ono efektywne i stosunkowo tanie w eksploatacji, jednak wymaga zainwestowania na początku środków finansowych. W przeciwieństwie do tradycyjnych grzejników warto zdecydować się na nią jeszcze przed powstaniem wylewki i podłóg, by architekt mógł uwzględnić ten sposób ogrzewania w projekcie. O wiele tańszym wariantem będzie montaż ogrzewania w nowym domu niż przerabianie już istniejącej podłogi.

Postaw na wysoką jakość materiałów.

W przypadku ogrzewania podłogowego nie warto oszczędzać – ze względu na specyfikę systemu zostaje on umieszczony w wylewce, dlatego jeśli pojawią się jakiekolwiek rozszczelnienia, konieczne będzie skuwanie dużych płaszczyzn. Nie ryzykuj – wybierz sprawdzone systemy ogrzewania podłogowego i ciesz się niezawodnym ciepłem przez długie lata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *